Pantera hayranlarının grubun yeniden birleşmesini istediği gerçeği bir sır değil. Dimebag Darrell’ın ölümünün üzerinden neredeyse 10 yıl geçmesine rağmen, Zakk Wylde’ın Darrell’ın yerini doldurma fikri tahmin edebileceğimizden daha fazla önümüze geldi. Pantera / Hellyeah davulcusu Vinnie Paul, her defasında yeniden birleşmeyi reddetti ve en sonunda verdiği bir röportajda hayranların bencilce davrandığını söyledi.

Neden Vinnie Paul’un hiç oralı olmamasına rağmen Pantera hayranları ve gazeteciler sürekli, Zakk Wylde ile grubun yeniden birleşmesini soruyorlar? Belki çaresizlik, belki de bir düşünce Paul’un fikrinin değişebileceğine inanıyor, belki de değişen bir kararla metal tarihinin en büyük haberini patlatmak. Sebep her ne ise, Vinnie Paul buna sıcak bakmıyor. Paul, EMP Rockinvasion’a şunları söyledi.

İnsanlar bencil, adamım. Sadece kendileri ne istiyorsa onları düşünüyorlar, senin ne istediğin umurlarında değil. Ne yazık ki insanlar şunu söyleyemeyecek: ‘Hey dostum, bak! Zakk Wylde ile beraber sahneye çıkmışlar ve işte Pantera yeniden sahnede!’ Hayır böyle değil, bu kadar basit değil. Eddie Van Halen ölse ve herkes gitse: ‘Hey adamım, Zakk, git ve Van Halen yerine çal.’ dese olur muydu? Ne dediğimi anlıyorsunuz değil mi? Demek istediğim insanların bunu düşünmesi gerçekten bencilce ve aptalca. Hiç de doğru bir şey değil.

Vinnie’ye ayrıca Hellyeah’de Pantera’nın mirasının baskısı altında hiç ezilip ezilmediği soruldu.

Asla, çünkü farklı bir grup. Eğer bir futbol takımında oynuyorsanız ve başka bir takıma transfer olursanız bu takım için de harika bir futbolcu olursunuz tıpkı öncekinde olduğunuz gibi. Aynı başarılara ulaşamayabilirsiniz veya daha yüksek başarılara ulaşamayabilirsiniz ancak bunu takım değiştirdiğinizde veya farklı şeyler yaptığınızda anlarsınız.