Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Vivan Campbell, kanserle mücadele ettiğini söylemişti. Bağışıklık sistemine zarar veren ve ileri safhası KML’ye(Kan kanseri) uzanan bir hastalıkla mücadele ediyordu. Campbell, 2013 Kasım ayında, uygulanan tedavi yöntemleriyle hastalığın ilerlemesinin durduğunu ve kanseri yendiğini söyledi. Ne yazık ki, son röportajında kanserin yeniden ortaya çıktığını açıkladı.

Campbell The Gater radyosuna verdiği röportajda şunlar şöyledi:

Bu ay şarkı sözü yazmak için Dublin’e gidecektik. Şarkı sözlerimizi taksit taksit yazıyoruz. Yarım kalmış sözlerimiz var, onları tamamlayalım istedik. Ne yazık ki, Dublin’e gidemeyeceğim. Çünkü sağlık sorunlarım var. Kanser tekrar kendini gösterdi. Dinlenip, kendimi toplamam lazım. Kiss ile yazın konser turnesi projem var ve Kasım ayında yeni albüm kayıtlarımızı tamamlamamız gerek. 2015’in bahar aylarında albümü çıkarmayı düşünüyoruz.

Sağlık durumum şu an iyi. Kanser geri geldiği için kendime daha fazla dikkat etmem lazım. Ancak endişeli değilim. Bu süreci daha önce de yaşadım ve atlatır gibi oldum. Tedavi süreci tekrar başlayacak ve bu sefer tamamen iyileşeceğimi düşünüyorum.