Vox şirketinin Joe Satriani’nin isteği üzerine çıkardığı Satchurator overdrive pedalının gelişmiş ve yepyeni kardeşi “Ice 9″ ile karşınızdayım! Yine Joe Satriani imzalı olan pedal, gitardan güzel rock ve blues tonları almamızı sağlıyor. Joe Satriani’nin “Surfing with the Alien” kaydında, bu pedalı kullanmış deniliyor.

Çok şık bir pedal. Beyaz rengi, pedalboard’unuzda hemen göze çarpmasını sağlarken, altı da gayet değişik ve güzel. Diğer pedalların aksine, daha lastikimsi bir alt kısma sahip olan Ice 9’un taban kısmını okşamaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız. 🙂 Pedal aktifken yanan mavi ışıklar ise gayet güçlü ve ”ben burdayım” dedirtiyor.

Vox Ice 9 Kutu ve İçerik

Pedal üstünde bulunan Gain, Tone, Bass ve Volume butonları gayet yumuşak. Kolayca ayarlanabiliyor. Ayrıca Vintage ve Modern switch’i pedalın üst kısmında yer alıyor. Adlarından da anlaşılacağı gibi Vintage’de daha oldschool diyebileceğimiz gitar soundları alırken, Modern’de daha parlak ve canlı bir sound çıkıyor karşımıza.

Gain’imiz hangi seviyede ayarlı olursa olsun, pedal üstünde bulunan More butonu ile daha fazla gain elde edebiliyoruz. Özellikle ritimden soloya geçtiğinizde, kullanılabilecek hoş bir özellik. Söylemeye bile gerek yok fakat bu pedal da tabi ki 9Voltluk pil veya adaptörle çalışabiliyor. Ayrıca true-bypass özelliği mevcut.. Bitirmeden söyleyebileceğim şey ise fiyatının uygunluğu. Gayet makul bir fiyata elinize geçebilecek bir pedal.

Aşağıdaki videoda sizler için hızlı bir sürüş yapmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz. Her hafta eklenen yeni incelemeler için kanalı takip etmeyi ve Türk Gitar’ın Facebook sayfasını beğenmeyi unutmayın. Görüşmek üzere. 🙂