Wardruna: The Nordic Battle Night

0
128

Moodlive ve Uru`nun organizasyonuyla Wardruna ikinci kez İstanbul`a geldi. Grup, ilk konserini geçen sene garajistanbul`da vermişti. Bu sefer havanın da güzel olmasıyla KüçükÇiftlik Park Bahçe tercih edildi. 13 Mayıs 2015`te açık alanda İskandinav gecesi yaşamaya yüzlerce insan geldi.

KüçükÇiftlik Bahçe`ye girişler kırmızı halı eşliğinde yapıldı. Bilet kontrollerinden sonra seyirciyi iki viking karşıladı. Etkinlik alanına girişte sol tarafta Nordic Bag isimli özel yapım çantaların satıldığı bir stand vardı. Etkinliğin çok merak edilen viking savaş malzemeleri, kolyeleri, aksesuarları da Nordic Bag`lerin hemen yanındaydı. Bu standın daha büyük olmasını bekliyordum. Ürünler de beklediğim kadar çeşitli değildi. Mekanda iki tane içecek satılan yer vardı. Biri %100 Bar, diğeri de The Nordic Bar. Bu etkinliğe özel olarak getirilen Carlsberg The Nordic Battle içecekleri Nordic Bar`da satışa sunuldu. Moodlive`ın kapılar açılmadan önce Twitter`dan paylaştığı Vikings dizisinin fotoğraf standı Nordic Bar`ın hemen yanındaydı. Burada fotoğraf çektirenler, fotoğraflarını #Vikingler hashtag`iyle paylaştı. Etkinlik alanının arka kısmında 6 masa vardı. İsteyenler burada oturup Wardruna`yı izledi. Okuduklarınızın fotoğrafları sırayla şöyle:

Sahneye gelecek olursak, oldukça sade bir düzen vardı. Seyirciyi kırmızı ışıklı sahne dekoru karşıladı. Konsere kadar ışık değiştirildi, sis atıldı, son soundcheck`ler alındı. Hayatımda ilk kez elektro gitarsız, bas gitarsız bir konser izledim. Tamamen doğal Wardruna`yı garajistanbul`da dinlememiştim. Bu ilk Wardruna deneyimimdi. Ayrıca Viking dizisini de izlemediğim için ortama en yabancı kişi bendim sanırım. Sizler için 2 performansı değişik açılardan kaydettim. Yazının sonunda izleyebilirsiniz.

Wardruna konseri değişik tatlara açık biriyseniz sizi memnun edecektir. Viking, İskandinav gibi kavramlara da aşinaysanız güzel vakit geçirebilirsiniz. Gecenin olumsuz yanı sadece ses sistemiydi. Garajistanbul`da Wardruna`yı izleyen birkaç kişiye rastladım ve fikirlerini aldım. Garajistanbul`un ses sistemiyle, KüçükÇiftlik Park Bahçe`nin atmosferi birleşse daha hoş olurdu dediler. Değişik müzik deneyimi ve farklı atmosfer için Wardruna`yı tercih edebilirsiniz.

Keyifli bir akşam düzenledikleri için Moodlive başta olmak üzere etkinliği destekleyen firmalara teşekkür ediyoruz.