Anadolu topraklarında heavy metal ve hard rock türünde ilk eserleri veren ve bunu, gecikmeli de olsa Babaanne albümüyle taçlandıran Whisky, Türk Rock Tarihi`ni aydınlatacak bir belgesel hazırlıyor. 2014`ün Sonbahar aylarında belgesel yapıldığının duyurusu yapılmıştı. Yavaş yavaş belgeselin içeriği de belli olmaya başladı.

35 yıllık ses, fotoğraf ve video arşivi dijitale çevrildiği için belgeselde yer alacak materyaller özenle seçiliyor. Kamil Özaydın`lı Whisky döneminin daha fazla aydınlatılacağı belgeselde, bilinen ilk Binnaz klibinin ayrıntıları olacak. Bu ayrıntılardan biri Kamil Özaydın`ın vokalde olması. Bu klibin neden yarıda kesildiği de çok merak edilen bir soru. Bir yandan da Kamil Özaydın`ın nasıl hayata veda ettiği, sebep-sonuç şeklinde işlenecek.

Whisky, bu çok önemli belgeselle uğraşırken konserlerine de devam ediyor. Whisky`nin önünde kesinleşmiş 3 konser var: Eskişehir, Ankara ve İstanbul konserleri. Eskişehir ve Ankara konserlerinin tarihleri henüz netleşmedi ama Nisan ayında olacağı kesin. İstanbul`daki konser 8 Nisan`da garajistanbul`da olacak.