Wolf Hoffmann: “Sıradaki Accept Albümü Daha Güçlü ve Daha Ağır”

0
194

Alman heavy metal efsanesi Accept grubunun gitaristi Wolf Hoffmann, yabancı medyaya yeni albüm hakkında bazı ipuçları verdi. Hoffmann’ın açıklamalarına göre albüm önümüzdeki yaz aylarında Nuclear Blast etiketiyle yayımlanmış olacak. Şarkıların kayıt süreci ile de ilgili konuşan Hoffmann şunları söyledi:

“Birçok parçada yarı yarıya ilerleme kaydettik. Prodüktörümüz birkaç hafta önce buraya geldi ve bazı parçaların davul, gitar ve vokal kayıtlarının belli kısımlarını gerçekleştirdik. Henüz erken ama ortaya çıkacak sound’un Accept sound’u gibi olacağına emin olabilirsiniz!”

Wolf Hoffmann aynı zamanda yeni çıkacak albümün son üç albümdeki vokalist Mark Tornillo’nun da etkisiyle bu üç albüme benzeyeceğini ifade etti. Accept, Mark Tornillo ile 2010 yılında Blood Of The Nations, 2012’de Stalingard ve 2014 yılında Blind Rage albümlerine imza atmıştı. Birçok dinleyicinin fikrine göre bu üç albüm Accept’in 1980’li yıllardan sonra en başarılı süreci.

Accept bununla beraber 13 Ocak’ta canlı kayıtlardan oluşan “Restless and Live” isimli bir set yayımlayacak. Blu-ray, DVD ve 2 CD’den oluşan set Nuclear Blast’tan çıkacak. Grubun 2015’te Almanya’da gerçekleşen Bang Your Head festivalindeki performansı bu sette yer alıyor.