Fikir Kulüpleri Federasyonu`nun Büyük Gençlik Buluşması adı altında organize ettiği konserler İBB tarafından iptal edildi. Etkinlik 9 Mayıs günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu`nda yapılacaktı. Yok Öyle Kararlı Şeyler, Şehir Işıkları, Sattas, Redd, Peyk, Karmate, Ceylan Ertem, Bulutsuzluk Özlemi ve Baba Zula gençlerle buluşacaktı.

İBB`ye bağlı Şehir Tiyatroları Müdürlüğü konserlerin iptal nedeni olarak sahnenin hazır olmamasını ve teknik aksaklıkları öne sürdü. Ancak olayın iç yüzü başka. Fikir Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erçin Fırat etkinliğin asıl iptal nedenini şöyle anlattı:

Biz bir ay öncesinden anlaşma yapmıştık. Redd ve Bulutsuzluk Özlemi`nin sosyal medyadaki Deniz Gezmiş`le ilgili paylaşımlarından rahatsız olmuşlar. Bunu açık bir şekilde dile getirdiler.

Redd sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı:

Belediye Redd ve Bulutsuzluk Özlemi’nin sosyal medya hesaplarında adeta inceleme yapmış ve bizleri sakıncalı bulduğunu belirtmiştir. Takip ve fişlemeye dair bu yaklaşımın asla kabul edilemez olduğunu, acilen bu konu hakkında bir açıklama beklediğimizi tüm kamuoyunun ilgi ve dikkatine sunarız.

Etkinlik yasaklandı ancak Erçin Fırat bütün gençleri 9 Mayıs saat 16:00`da Maçka Parkı`nda buluşmaya davet etti. Sosyal medyadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi`ne tepkiler devam ediyor.

Güncelleme: Yok Öyle Kararlı Şeyler yasağın kaldırıldığını bildiren bir tweet attı: