Özgün besteleri ve tarzıyla, kendi adını taşıyan ilk albümünü 2015 sonunda çıkaran Engin Blues, yeni albümünü 2016 Ekim ayında müzikseverlerle buluşturuyor.

Bomonti Müzik stüdyolarında kaydedilen albümdeki parçaların tümünün söz ve bestesi Engin Yavuz`a ait. Bu albümde Engin Yavuz`a ilk albümde olduğu gibi bas gitarda Atahan Çiftçi ve davulda Onur Önder eşlik etti. Albümün kapak tasarımı ise çeşitli rock gruplarına çizimleriyle destek veren Yağız Akgün`ün kaleminden çıktı.

Yeni albüme adını veren açılış parçası “Haberi Duydun Mu?”, sözleriyle “Türkçe blues olmaz!” diyenlere adeta “Bal gibi olur” yanıtını veriyor. Albümdeki en hareketli parça “Kim Kime Dum Duma”, yoğun blues-rock tatları içeriyor. İki farklı bölümden oluşan “En Sevdiğim” adlı şarkı ise ateşli bir balad gibi başlayıp ikinci bölümde coşkulu bir enstrümantal blues’a dönüşerek dinleyiciyi şaşırtıyor.

Blues`u İstanbul`un seçkin müzik kulüplerinde icra eden Engin Blues’un ikinci albümü “Haberi Duydun Mu?”, 11 Ekim 2016`dan itibaren iTunes, Spotify ve Deezer gibi dijital kanallardan müzikseverlerin beğenisine sunulacak.