Geçtiğimiz günlerde BBC’ye röportaj veren Brian May, bu yılın sonlarına doğru; grubun Freddie Mercury’nin söylediği ancak daha önce yayınlanmamış şarkıların olduğu bir albüm yayınlayacağını duyurdu.

Yeni albümle ilgili ilk haberler ocak ayının sonlarında çıkmıştı. Ancak daha fazla bilgi, Brian May’in fotoğrafçısı Denis Pellerin ile birlikte Wynne Evans’a konuk olduğu programda geldi. Brian May, albümle ilgili şunları paylaştı.

Freddie’nin söylediği ve hepimizin çaldığı parçaların olduğu çok güzel kayıtlar bulduk. İnsanlar bu çalışmayı yılın sonlarına doğru duyacak. Muhtemelen albüme “Queen Forever” ismini vereceğiz. Toplama bir albüm olacak ancak içerdiği şarkıları daha önce dünya üzerindeki kimse duymadı. Bana sorarsanız insanlar albümü gerçekten beğenecek.” 
“Şarkıların çoğu 80lerden geliyor. Gayet duygusal bir albüm. Büyük, çok büyük balladlar ve çok büyük sound içeren bir albüm. Henüz restorasyon işlemini tamamlamadık. Yeniden başlamak zorundayız çünkü elimizde artıklar var. Ama bitirebilirsek ne olacağını bilmek… Burada oturacağım ve her şeyi teknolojiye bırakacağım.”

Yılın sonlarına doğru çıkması planlanan “Queen Forever” albümünü bekleyeceğiz ancak grubun şimdiki vokalleri Adam Lambert ile de bir kaç kayıt yayınlayabileceklerine dair haberler çıktı. Ayrıca Queen, Adam Lambert ile 19 Haziran’da Chicago’da konser verecek.