Bağımsız sahne’nin Eskişehir kanadından Yiğit Seferoğlu, 5 Ekim cuma günü yeni teklisi “Düşüyorum”u bağımsız olarak dijital platformlarda yayımladı.

Müziğini “İnorganik Şehir Müziği” olarak tanımlayan Yiğit Seferoğlu. Bu parçasında da şehrin soğuk tarafına cyberpunk bir havada yaklaşmıştır. Akustik davullar üstüne elektronik tınılara oldukça yer vermiş ve “Düşmek” eylemini müziğiyle hissettirmeyi amaçlamıştır.

Mix, master, aranje ve kayıt aşamalarını yine tek başına ev stüdyosunda üstlenmiştir.

Yiğit Seferoğlu’nun, inandığı ve emin adımlarla müzik dünyasına giriş yaptığı ilk projesi, çocukluk arkadaşı Kıvanç Kürkçü ile temellerini attığı Hay Bin Kunduz grubudur. 2012 yılında ilk profesyonel sahnesini, bağlarını halen sürdürdüğü Hay Bin Kunduz ile birlikte atmıştır.

Hay Bin Kunduz dışında ek projelerde de yer alan Yiğit Seferoğlu; Tuğrul Gültepe, Jan Kortanidze ve Burak Taşdemir ile Fineaway projesinde sahne ve kayıt gitaristi, yarı enstrümantal Forsioux projesinde ise Oğuzhan Gedik ve Kutluhan Ünal ile gitar, vokal ve kayıt prodüksiyon aşamasında, projenin beyni olarak yer almıştır.

İlk solo çalışması “Karadelikte Bir Martı” 2016’nın başında yayınlayan Yiğit Seferoğlu, aynı yılın ocak ayında kendi adıyla ilk sahnesini SofarSounds İstanbul’da almıştır. “Topraktan Gelenler” EP’si ile eş zamanlı bar konserlerine başlayan Yiğit Seferoğlu, Ankara, İstanbul ve Eskişehir’de mini bir turne düzenlemiş ardından, Ozan Öztürk, Arif Tunç Konak, Berkant Sözbilir ve Ömer Burak Üzer ile birlikte albümü .Karabesk’in çalışmalarını tamamlamıştır. Son albümü “Adem Histora” ise dijital mecralarda ve müzik marketlerde cd formatında yerini almıştır . Çalışmalarına bağımsız devam etmektedir.

Spotify (Biri Bana Söylesin) : https://open.spotify.com/track/6hi4puJpNoIX9moo4uV6RG