Yoko Ono’nun yakın bir zamanda Glastonbury Festivali’nde sergilediği performans gelmiş geçmiş en kötü konser olmakla itham ediliyor. Bütün eleştirilerin yanında performansı hakkında tutunulacak tek dal ise, Yoko Ono’nun yaşına rağmen göstermiş olduğu cesaret örneği.

Konserdeki “Don’t Worry Kyoko” performansının görüntüleri büyük ilgi çekti ve YouTube’daki Metallica kliplerinden 10 kat daha fazla izlenildi. 

Yoko Ono’nun performansında tamamen ritmin ve tonun dışında vokal yapması çoğu kişi tarafından “korkunç” olarak tanımlansa da Yoko’nun bu performansı bilerek sergilediği ve bunun “post-modern punk” olduğunu iddia edenlerin sayısı da az değil. 

Performans hakkındaki hayran yorumları değişkenlik gösteriyor. Sosyal medyada performans konusunda yazılanlardan bazıları şunlar: “Bence John Lennon Yoko’yu görseydi tekrar vurulmak isterdi.“, “Eğer dikkatli bakarsanız dinleyenlerin kulakları regl oluyor, hayır Yoko, yapma!”, ve tüm bunların yanında olumlu bir yorum olarak “Yoko hala yetenekli, o inanılmaz. Hayatının son dönemine kadar aykırı biri olarak yaşadı ve hala da sınırları zorluyor. Onun müziği bağımsız ve saf.

Fanlardan biri de “bu tam anlamıyla post-modern punk” dedi ve ayrıca şöyle ekledi:

Kendini The Beatles fanı diye tanıtmaya utanmayan bazı kişiler, bu performansın kötü olmasından şikayet ediyorlar. Gerçekten de çok sıkıcısınız ve sanattan anlamıyorsunuz, merak etmeyin, John da sizden nefret ediyordu.

Performansın videosu aşağıda, siz de dinleyin ve kararınızı verin. Her ne olursa olsun, bu performans en kötüsü değil. En kötü performans ve performansları merak eden kişiler Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması videolarından birkaçını izlerlerse bunu anlayabilirler.