Yolda Projesi, İlk EP Çalışması “Sokağın Adamları” ile Karşınızda!

0
95

Son yıllarda ülkemizde sıkça ismini duyduğumuz bağımsız müzik gruplarını dikkatle takip ediyoruz. Tam da bu sıralarda İzmir`den dört genç arkadaşımızın kurmuş olduğu Yolda Projesi isimli müzik grubu, Sokağın Adamları isimli EP`sini yayımlayarak kendini gösterdi.

Yolda Projesi bu albümü şöyle anlatıyor:

Biz Yolda Projesi, kelimelerin arasından çıkarken yaşadığımız her şeyi kağıtlara, kayıtlara ve notalara döktük ve işte karşımıza ‘Sokağın Adamları’ çıktı. Sanılmasın ki şarkılar sadece dört duvar arasında yazıldı. Bu şarkılar Hilal durağındaki leş şehir kokusunun mide bulandırıcığıyla, sabah gittiğiniz fırındaki tek bayat boyozun size denk gelmesinin yaşattığı hayal kırıklığıyla, sokakta gördüğünüz kör kediye “Ay yazık!” diyen fiyakalı ablaların samimiyetsizliğiyle, Balçova’nın aman vermeyen yokuşlarının yorgunluğuyla ve Fikret abinin bize sandviç hazırlarken uyguladığı sabır öğretileriyle yazıldı. Karşınızdaki ‘Sokağın Adamları’ kesinlikle ilk adım ve mutlak suretle sonu olmayan bir yolculuk.

Yolda Projesi`nin kadrosu vokalde Batuhan Günay, gitarda Atahan Gökdel, davulda Adnan Girgin ve bas gitarda Gökay Durusoy`dan oluşmakta. Müzik türü olarak kendilerini bir kalıba koymanın doğru olmayacağını belirten ekip, içlerinden ne gelirse, canları ne isterse o şekilde müzikal üretimlerini sürdürmeye çalıştıklarını belirtiyor. Ufak bir değerlendirme yapacak olursam albüm hoş bir tınıya sahip ve grubun üyelerini de canlı dinleyip, tanıyan biri olarak söyleyebilirim ki hepsi oldukça samimi insanlar. Bu samimiyeti müziklerine yansıtmaya çalışıyorlar. İlk albüm için de başarılı olduklarını söyleyebilirim. Ayrıca grup, 4 Mayıs günü İzmir`de Cinatı Bar`da sahne alacak. Albümün parça listesi şöyle:

  • Kelimeler Arasında
  • Pandalar
  • Kırmızı Vagon
  • Biraz Yağmur
  • Bu Gece Denizde (Akustik)
  • Bir Küçük Lafla Hüzün (Akustik)

Sokağın Adamları albümünü dinleyebileceğiniz SoundCloud kanalı:

Grubu Facebook, Twitter ve Instagram`dan takip edebilirsiniz.