Bensiz Bir Sen parçasıyla gündeme sıkı sıkı tutunan You May Kiss The Bride, Fatma Turgut ile birlikte Genç-İz stüdyosuna konuk oldu. Son parçanın detayları, grubun oluşma süreci, Fatma Turgut ile yapılan düetin perde arkası gibi konular konuşuldu. You May Kiss The Bride programın bir bölümünde yaptıkları müziğin dinleyici kitlesi ile ilgili bir karşılaştırma yaptı:

Türkiye`de verdiğimiz konserlerde mekana gelen kitle az çok belli. Gelenler de izlemeye geliyor, eğlenmeye değil. Bizim gibi müzik yapanlar eleştirmen gözüyle sahneye bakabilir ama eğlenmeye gelen insanlar konserin keyfini çıkarmıyor. “Başkaları ne der, ben bir şey yapmayayım” deyip sadece izlemeyi tercih ediyorlar. Yurt dışında durum çok farklı. Konser öncesi kuyruklar oluyor. Verdiğimiz bütün konserler çok güzeldi. Değişik hareketler yapıyorlar. İçlerinden geldiği gibi, nasıl isterlerse öyle eğleniyorlar. Türkiye`deki kitle biraz tutuk.

You May Kiss The Bride`ın söyledikleri rock ve metal dinleyicisini özetler nitelikte. Festivalleri göz önüne aldığımda yurt dışındaki insanlar çok rahat hareket ediyor, eğlencenin dibine vuruyor. Bizdeki festivallerde ise eğlenen kitle elbette ki var ama bu eğlence, bu hareketlilik tüm alanı kapsamıyor.