Yüzyüzeyken Konuşuruz`un Dağılmasının Perde Arkası!

0
219

23 Ocak 2015 tarihinde sosyal medya üzerinden yayınlanan bildiri ile dağıldığını açıklayan Yüzyüzeyken Konuşuruz, bir çok kişinin aklında büyük soru işaretleri bırakmıştı. Grubun dağılma açıklamasından saatler sonra Kaan Boşnak tarafından yapılan bir başka açıklama daha olmuştu ve bu açıklama da yüzeysel ifadeler içerdiği için kimseyi tatmin etmemişti.

Diğer grup üyelerinin sessiz kaldığı bu süreçte, gruba yakın çevrelerden edindiğimiz bilgilere göre dağılma kararı grubun ortak verdiği bir karar değil. Kaan Boşnak’ın bireysel olarak aldığı ve diğer grup üyelerine bilgi verme gereği bile duymadan yaptığı bir sosyal medya duyurusu ile grup dağılmış oldu. Ne kadar üzücüdür ki, grubun diğer elemanları da bizler gibi bu haberi sosyal medyadan öğrenmişler.

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un dağılma kararı ilk açıklandığı zaman, “artan baskılar ve popülarite” sebebiyle grubun bu kararı aldığını düşünen bir kesim fan oluşmuştu. Fakat durumun tam olarak böyle olmadığı ve Kaan Boşnak’ın bireysel projelerle müzik yapmaya devam etme kararıyla ilintili olarak grubu dağıttı ortaya çıktı.

Kendi istekleri dışında gelişen sebeplerden ötürü boşta kalan diğer üyelerin ise henüz ne yapacaklarına dair net bir açıklama bulunmuyor. Sessiz kalmayı tercih etmelerinin altında ise Kaan Boşnak’a olan kırgınlıklarının olduğu düşünülüyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.