Verdiği bir röportajda Zakk Wylde, Adele`in Hello şarkısına yaptığı coverdan bahsederken yeni grupların durumuna da değindi. Yeni grupların geleceği olmadığını söylemenin tamamen saçmalık olduğunu belirten Wylde şunları söyledi:

Herkes müzik piyasasının nasıl çöktüğünden, bittiğinden bahsediyor. Ama Adele gibileri saf yeteneğin her zaman ortaya çıkacağının kanıtı.

Eğer Van Halen bugün çıksaydı, yine 1977 yılında “Eruption” ile yaptığı etkiyi yaratacaktı, çünkü gerçekten müziği harika. Eğer Guns N’Roses bugün “Welcome to the Jungle” ile çıksaydı ,o patlama etkisi yine yaşanacaktı. Ya da Nirvana… Yani demek istediğim, hepsi şüphesiz iyiler.

Müzik piyasası kesinlikle eskisinden daha farklı, ama gençlerin ve yeni grupların şansının olmadığını söylemek, bu tamamen saçmalık. Yapmaları gereken tek şey sıkı çalışmak ve günün birinde kuşkusuz keşfedileceklerdir.

Zakk Wylde gerçekten tüm genç müzisyenlere ilham kaynağı olacak bir açıklama yapmış. Öyleyse yılmadan çalışmaya ve kendini geliştirmeye devam etmek gerekiyor.