Son ayına girdiğimiz 2014 yılı özellikle Türkiye açısından bol festival ve konser içeren çok özel bir yıl olarak geride kaldı. Buna ek olarak yine rock ve metal dünyasında “kaliteli” albümlerin piyasaya sürüldüğü güzel bir seneyi geride bıraktık. Uzun bekleyişin ardından gelen geri dönüş albümleri, 2014’ün güzel hatırlanmasını sağlayacak bir başka detay olarak kayıtlara geçti.

Aşağıda yer alan kategorilerde belirlemiş olduğumuz adaylardan en beğendiğinize oy kullanarak anketimize katılabilirsiniz. Geçen yılın aksine biraz daha detaylı ve çeşitlendirilmiş bir anket sunmayı uygun gördük. Adaylar arasında size uygun olan seçenek yoksa en altta yer alan uygun kısma kendi adayınızı yazabilirsiniz. Buna ek olarak boş geçme imkanına da sahipsiniz. Ankete katılmak için buraya tıklayınız.

  • 2014’ün En İyi Rock Albümü
  • 2014’ün En İyi Metal Albümü
  • 2014’ün En İyi Rock Parçası
  • 2014’ün En İyi Metal Parçası
  • 2014’ün En İyi Konseri/Festivali
  • 2014’ün En Önemli Olayı/Gelişmesi

Anket 28 Aralık 2014 tarihine kadar devam edecek. Sonuçları ise 2015’in ilk haftasında açıklayacağız. Katılımı bol ve adil bir anket olacağından hiç şüphemiz yok. 

Türk Gitar olarak elimizden geldiğince en güncel gelişmeleri ve haberleri sizlere vermek için çabaladık. 2013 yılında amatör bir proje olarak ortaya çıkan bu girişim, şimdi binlerce hatta milyonlarca insana ulaşmayı başaran önemli bir sosyal medya gücü haline geldi. Bu satırları okuyan her bir okurumuza, 2014 yılının bizim için büyük bir “atılım yılı” olmasını sağladığı için çok teşekkür ediyoruz. Siz olmasaydınız, hiçbiri olmazdı.