Günümüz rock ve metal müziğinin mihenk taşlarından biri olarak kabul edilen Black Sabbath grubu çok yakında yeni albümünü piyasaya sürecek. Bu bağlamda albüm çalışmalarına geçtiğimiz aylarda hız veren grup, kayıt sürecini tamamladı.

Toplamda 15 şarkı yer alacak olan albümün en önemli özelliği 1995 yılında piyasaya sürülen Forbidden albümünün ardından yapılan ilk albüm olacak olması. Black Sabbath fanları yaklaşık olarak 17 yıllık bir aranın ardından yeni bir albüm ile karşılaşmış olacak. 

Grubun kemik kadrosunu oluşturan Ozzy Osbourne, Tony Iommi ve Geezer Butler gibi isimler yine bu albümde yer alıyor. Bu isimlerin yanı sıra, davulda Tony Clutefos yer alıyor. Geçtiğimiz yıl kanser teşhisi konulan grubun gitaristi Tony Iommi, bu albüm sırasında kanser ile olan savaşında da pozitif bir enerji yakalamış durumda. Ozzy Osbourne bu konu hakkında yaptığı açıklamada, Iommi’nin albüm ile birlikte iyi bir ruh yakaladığını ve bu durumun onun hastalığına da doğrudan iyi bir biçimde yansıdığını belirtti. 

Albümün henüz net çıkış tarihi açıklanmadı. Ancak 2013 yılında piyasaya sürüleceği hemen hemen kesin diyebiliriz. Bunun yanı sıra albümde yer alacak şarkılardan sadece birinin ismi yayınlandı; ” God Is Dead”. Merak içerisinde bu albümü bekliyoruz. Bir çok otoriteye göre metalin kurucusu olarak kabul gören Black Sabbath, eminiz ki bize yine efsanevi bir metal ziyafeti sunacaktır.