2014`ün En İyi Metal Albümleri Belirlendi

0
113

2014 yılının en iyilerini belirlediğimiz anketlerin ikincisinin de sonucu belli oldu. Türk Gitar okurlarının verdiği oylarla şekillenen sonuçlar şu şekilde:

5. At The Gates – At War With Reality

Melodic Death Metal’in öncülerinden At The Gates’in tam 19 yıl aradan sonra çıkarmış olduğu At War With Reality albümü, sizlerin oylarıyla yılın en iyi 5. metal albümü olarak listeye girdi. Slaughter Of The Soul‘dan farklı bir konsept ortaya koyan At The Gates, görünüşe göre bu şekilde de fanlarını memnun etmeyi başarmış. 

4. Opeth – Pale Communion

Son albümü Heritage ile farklı bir sound ve anlayışa bürünen, hayranlarını şaşkına çeviren Opeth tam üç yıl aradan sonra benzer anlayışla ortaya koyduğu Pale Communion albümü ile kendisine listede 4. sıradan yer buldu. Deluxe Version’daki 2 adet canlı performansla iyice şaha kalkan albüm herkes tarafından beğenilmişe benziyor.

3. Ronnie James Dio – This Is Your Life

Üç numarada Metallica, Anthrax, Rob Halford, Motörhead, Killswitch Engage, Scorpions, Corey Taylor gibi önemli isimlerin yer aldığı Dio’ya Saygı albümü yer alıyor. Dio’nun imzasının yer aldığı önemli eserlerin coverlarının yer aldığı albüm şüphesiz ki Dio gibi bir adam için yapılması gereken bir şey idi. 

2. Slipknot – 5: The Gray Chapter

Yaşadığı ayrılıklardan sonra bir daha ne zaman albüm yapacağı belirsiz olan Slipknot, 2014 yılında hayranlarını sevindirerek yeni bir albüm çıkardı ve Türk Gitar okuru da bu albümü yılın en iyi 2. metal albümü olarak seçti. 

1. Arch Enemy – War Eternal

Angela Gossow ile yollarını ayırıp hayranlarını şaşırtan, yeni vokalistleriyle ülkemizde bir de konser veren Arch Enemy’nin vokal değişimi hayranlarını etkilememişe benziyor. Türk Gitar okurlarının oylarıyla yılın en iyi metal albümü Arch Enemy’nin yeni vokalistleriyle kaydettiği War Eternal oluyor.

Not: 2014’ün En’leri anketimizin diğer kategori ve sonuçlarını ilerleyen günlerde yayınlayacağız. Her gün, yeni bir kategori.