2014`ün En İyi Rock Albümleri Belirlendi

0
55

2014 yılının en iyilerini belirlediğimiz anketlerin ilkinin sonuçları belli oldu. Türk Gitar okurlarının verdiği oylar ile şekillenen sonuçlar şu şekilde:

5. Linkin Park – The Hunting Party

 

Yılın büyük merakla beklenen albümlerinden biri olan The Hunting Party, okurlarımız tarafından yılın en iyi beşinci rock albümü seçildi. Albümün yıl boyunca çok fazla reklamı yapıldı ve bir çok mecrada tanıtılması için çaba sarfedildi. Yayınlanmış 5 adet single ile bu söylemin ne kadar yerinde olduğunu anlayabilirsiniz.

4. Foo Fighters – Sonic Highways

 

Sıra dışı bir yapım sürecine tanık olduğumuz Sonic Highways yılın en kaliteli albümlerinden biriydi. Albümü özel kılan ise her parçasının farklı bir şehir ve stüdyoda kaydedilmesi oldu. 

3. Slash – World On Fire

2012 yılında yayınladığı Apocalyptic Love albümü ile beğeni toplayan Slash, 2014 yılında piyasaya sürdüğü World on Fire albümü ile yine büyük beğeni topladı. Türk Gitar okurları tarafından yılın en iyi üçüncü rock albümü seçilen albüm özellikle 17 parça içeriyor olması ile dikkat çekiyordu. 

2. AC/DC – Rock or Bust

 

Malcolm Young’ın bunama sebebiyle gruptan ayrılmasının ardından neler yapacağı merak konusu olan AC/DC, olağan çizgisinde hiçbir değişim olmadan yine muhteşem bir albüm ile karşımıza çıktı. Bunun ödülünü anketimizde ikinci sıraya yerleşerek alıyorlar.

1. Pink Floyd – The Endless River

 

20 yıllık bir aranın ardından yeni bir albüm çıkartan Pink Floyd, beklentilerin üst seviyede olduğu bir albüm piyasaya sürdü. Kaliteli bir işe imza atan grup, fanlarını yanıltmadı. Türk Gitar okurları tarafından yılın en iyi albümü The Endless River seçildi.


Not: 2014’ün En’leri anketimizin diğer kategori ve sonuçlarını ilerleyen günlerde yayınlayacağız. Her gün, yeni bir kategori.