AC/DC, aktif müzik yaşantısını sürdüren, dünyanın en büyük grupları arasında. Grup bazen zor zamanlardan geçse da ayakta kalmayı, dik durmayı bildi ve bugünlere kadar geldi. 2015`te gelmesini istediğimiz gruplar arasında AC/DC akla gelen ilk isimlerden. Fakat grubun Türkiye`ye gelmesi biraz zor gözüküyor.

AC/DC kendi içinde aldığı bir kararla, en az 50 bin kişiye konser veriyor. Yani 50 bin rakamına ulaşılmazsa, orada AC/DC konseri olmuyor. Haliyle, Türkiye`de bu alt limiti yakalamak zor. Bundan başka, AC/DC konser verecekse, bütün işlemleri kendi ekibi yapıyor. Organizasyonu üstlenenlere sadece pay veriyor.

AC/DC festivallerde çıkan bir grup da değil. Bu sene Rock Off ve Headbangers` Weekend organizasyonlarımız var. Etkinliğin yorum kısmında AC/DC ismini görebiliyoruz. Ancak bu mümkün değil. AC/DC festivalde çıkmayı kabul etse de ön grupları kendi belirliyor. Dolayısıyla bizim için sadece tek bir seçenek kalıyor, o da solo konser.

Grup, Mayıs`ta turneye başlayacak. Eğer cesur bir organizatör firma ve sağlam bir sponsor çıkarsa AC/DC`yi Türkiye`de görebiliriz. Neden olmasın?

Kaynak: Headbang 2015 Ocak-Şubat sayısı, 9. sayfa.