Dün sabah alınan bilgiye göre Lamb of God davulcusu Chris Adler, Megadeth’in yeni albümü için grupla beraber stüdyoya girecek. Mevcut grup üyelerinin yeni albüm hakkındaki yorumları şu şekilde.

Dave Mustaine:

Chris hem tartışılmaz bir yetenek, hem de inanılmaz bir kişilik. Megadeth enerjisini bambaşka bir seviyeye taşıyacağına şüphe yok. Önceki davulculara saygım sonsuz fakat bu albüm fan’ların aklını uçuracak! 1989’a döndüğümüzde Megadeth sadece gitar, bass ve davula odaklanmıştı. Sonuç, Grammy’e aday olan bir Rust In Peace albümü. Lamb of God’ın diğer üyelerine bize bu fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum.

David Ellefson ekledi:

Chris zaten uzun yıllardır arkadaşımızdı. Artık ne mutlu ki müziğimize de katkı sağlayacak. Söyleyecek çok fazla şey yok, bu yeni albüm kesinlikle insanları şok edecek derecede sert olacak.

Son olarak Chris Adlar şunları söyledi:

Megadeth benim için bir başyapıttı. Gençlik yıllarımda başka hiçbir grup ilgimi bu kadar çekememişti. Yaklaşık 10 yıl önce Megadeth ile turneye çıkmıştık. Hayranlığımı Dave ve David’e anlatma fırsatı buldum, o zamandan beri aramız hiç açılmadı. Dave beni arayıp yeni albümde çalmamı istediğini söyleyince “kesin kamera şakası” diye düşündüm. Sakin sakin cevap vermeye çalışsam da içimden “EVET!” diye çıldırıyordum. Uzun lafın kısası, buradaki amaç en iyi thrash metal albümünü yapmak. Beraber, güzel bir iş çıkarabileceğimize inancım tam. Megadeth’in yeni haline hazır olun!

Dave’in Rust In Peace göndermesine bakacak olursak, bu albüm de 3 kişi kaydedilecek gibi görünüyor.