19 Şubat 1980 tarihinde İngiltere`de bulunduğu sıralarda arkadaşının arabasında uyurken, kendi kusmuğu ile boğularak hayata veda eden Bon Scott, 2015 yılında yayınlanacak bir belgesele konu olacak. AC/DC`nin patlama yaptığı dönemlerde vokalist olarak grupta yer alan Scott, bir çok kişiye göre hard rock tarihinin en önemli vokalistlerinden biriydi. 

Looking For Bon” adıyla yayınlanacak olan belgesel, Bon Scott’ın 1970-1974 yılları arasında yaşadığı olayları konu edinecek. Belgesel kurgusunun iyi bir biçimde oluşturulabilmesi için Scott’ın AC/DC’den önce yer aldığı grupta arkadaşı olan Vince Lovegrove yapım ekibinde yer alacak. Buna ek olarak senaryonun oluşturulmasında Angela Anagnostopoulos‘un yer alacağı bildirildi. 

Belgeselin yapımcısı Shemori BoShae, ele alacakları yılların Bon Scott’ın en yaratıcı yılları olduğunu belirterek, özellikle o yılları ele almak istediklerini dile getirdi. Belgeselin net çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Çok büyük bir ihtimal 2015’in ikinci yarısında gösterimi yapılacaktır. 

Bana göre AC/DC’nin en iyi parçası ve Bon Scott vokalinin zirve yaptığı parça olan “Night Prowler”ı buraya koymazsam çok üzülürüm. Buyrunuz.