Aerosmith’in efsane gitaristi Joe Perry, cumartesi gecesi Billy Joel ile verdiği konser sonrasında hastaneye kaldırıldı.

Cumartesi gecesi Billy Joel’un Madison Square Garden New York’ta verdiği konsere efsane gitarist Joe Perry’de katıldı. Konser sırasında nefes darlığı yaşayan Joe Perry kuliste bir anda yere yığıldı. Walk This Way şarkısından sonra rahatsızlanan gitarist New York hastanesine kaldırıldı.

Nefes darlığı yaşayan gitariste oksijen tüpü ile gerekli müdahale yapıldıktan sonra Joe Perry hastaneye kaldırıldı. Hastane raporuna göre Joe Perry’nin birkaç haftadır nefes alma sorunları yaşadığı ve akciğerlerinde tıkanıklık olduğu bildirildi.

Billy Joel’un o esnada hala sahnede olduğu ve durumdan haberdar olmadığı söylendi. Sağlık görevlileri ve güvenliğin o yoğunlukta Joe Perry’i hastaneye götürülmesi büyük çaba sarf etti.

Son rapora göre Joe Perry’nin durumunun iyi olduğu ve geçtiğimiz pazar günü öğle saatlerinde hastaneden erken ayrılabileceği söylenmişti. Aerosmith gitaristi Florida’da da gerçekleşecek olan Rock and Roll Fantasy Camp’e katılamadığından dolayı duyduğu üzüntüyü belirterek hayranlarından özür diledi.