Güven Erkin Erkal ve Doğu Yücel başta olmak üzere sosyal medyada yapılan paylaşımlarla Akbaba`nın konseri duyuruldu. Konser tarihi 25 Mart ancak mekan henüz belli değil. 7 Ocak’ta Devil, Whisky ve 25 Mart’ta Akbaba’yı izleyecek olmamız son derece mutluluk verici.

Akbaba hakkında bilgi vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz;

1984 yılı sonlarında İstanbul Kadıköy’de Vulture adıyla kuruldu. Topluluğun kurucu elemanları olan Can Orkan Özülkü ve Serhat Çiftdal, Vulture’ın kuruluşundan kısa bir süre önce aynı yıl Medusa adlı bir başka toplulukta bir araya geldi. Çiftdal ve Özülkü’nün beklentisi, tüm amacı eğlenmek ve 60’lı yılların rock’n roll şarkılarını seslendirmek olan Medusa’dan daha fazlaydı. Medusa’nın kuruluşundan birkaç hafta sonra dağılmasıyla Vulture’ın temelleri atılmış oldu. 1985 yılında ilk konserlerini Yalova’da Devil’in ön topluluğu olarak verdiler.

Grup, ismini Hey dergisi ile röportaj yapılacağı vaadiyle Türkçe karşılığı olan Akbaba ile değiştirdi. Hard rock ve rock’n roll tarzı çalışmlar yapan topluluk, konserlerinde seslendirdiği İngilizce ve Türkçe besteleriyle tanındı.

Akbaba’nın 1989’daki kadrosu 25 yıl sonra bir arada görüldü ve kayıt altına alındı:

Akbaba’nın Devil isimli parçasını dinleyebilirsiniz: