Amon Amarth`ta Şok Ayrılık!

0
44

Amon Amarth`ta 17 yıldır davul çalan Fredrik Andersson, grubundan ayrılma kararı aldı. Ani gelişen bu olayın iç yüzü adeta sır gibi saklanıyor. İlerleyen günlerde dedikodular çoğalacaktır.

Fredrik Andersson sadece Amon Amarth`ın 1998 yılında çıkardığı Once Sent from the Golden Hall isimli albümde çalmadı. Hayranlar için önemli bir yüz olan Fredrik, bundan sonra başka bir projede karşımızda olacak.

Ayrılıkla ilgili Amon Amarth`ın resmi açıklaması şöyle:

Amon Amarth ve Fredrik Andersson 17 sene sonra yollarını ayırma kararı aldı. Fredrik 1998`de Amon Amarth`a dahil olduğundan beri grup için önemli bir isim oldu. Kendisine iyi dileklerimizi gönderiyoruz. Şu anda yeni albümümüz üzerinde çalışıyoruz fakat Fredrik yerine kimin geleceği belli değil.

Fredrik`in açıklaması da şöyle:

Artık Amon Amarth`ta çalmayacağım. Birlikte aldığımız bir karar neticesinde yollarımızı ayırdık. Gelecek günlerde onlar için en iyisini diliyorum. Gruptan neden ayrıldığıma dair sorulara yanıt vermeyeceğim. Çünkü gizli kalması gerekiyor. This Endingile yeni albüm üzerine yoğunlaşmayı planlıyorum. Gelen projeleri de değerlendireceğim.

Hayranlara ve Amon Amarth için bir araya geldiğimiz iş toplantılarında tanıdığım herkese teşekkür ediyorum. Güzel anılarımız oldu. Şimdi yeni bir şeye başlama zamanı.