David Ellefson son yaptığı konuşmayla Megadeth hayranlarını çok heyecanlandırdı. Shawn Drover ve Chris Broderick`in yerine geçen isimler resmi ağızdan duyurulmadı. Bu yüzden her spekülasyon hızla yayılıyor ve tartışmalara yol açıyor. Nick Menza`nın Chris Adler`i Megadeth`in davulcusu olarak duyurması güzel tepkiler aldı ancak son söz için Dave Mustaine`i bekliyoruz.

David Ellefson Avustralya`da bulunan Blood, Sweat and Metal radyo yayına misafir edildi. Ellefson`ın heyecanlandıran konuşması şöyle:

Rust In Peace albümünün tamamı bir hikayeyi anlatıyor. O zamanın kadrosunda kimler varsa, herkes kendi yaşantısından bir şey katmıştı. Böylece ortaya muhteşem bir albüm çıkarttık.

Daha sonra birbirimize katlanamamaya başladık. Eski sinerjimiz kalmamıştı. Melodiler artık birbirine uyum sağlamıyordu. Dolayısıyla grupta ayrılıklar oldu. Daha önce bu kadro birlikte çalışabildiyse, konser verebildiyse, şimdi tekrar bir araya gelip yola devam edebilir. Neden olmasın?

Megadeth isterse, 2015 yılında eski muhteşem günlerine geri dönebilir. Çok bilet satıp para kazanabilir ama böyle bir hedefimiz yok. Bizim için bir sonraki hedef Megadeth`in hikayesini, tadını devam ettirebilmek.