AC/DC gitaristi Angus Young, Kerrang dergisine verdiği röportajda müzik sektöründeki yaş ayrımcılığının üzerinde dururken, bir yandan da The White Stripes grubunu ve müzikte sadece genç olduğu için liste başlarına yazılan pop müzisyenlerini eleştirdi.

Sadece genç oldukları için pop listelerinde yer alan müzisyenler hakkında oldukça sert konuşan Young, The White Stripes’e dokundurdu ve şunları söyledi:

Pop listeleri, yol kenarındaki çöplük müzisyenlerine aç, sadece 27 yaşında oldukları için… “Ben artık 40 yaşındayım, bütün Queen albümlerimi atıyorum” demeyi bırak! Bu sadece müzik, tadını çıkarmaya bak! Eğer bir şey eskiden iyiyse, şimdi de iyidir. Troggs – Wild Thing dinle. The White Stripes’ı s*ktir et, bunu dinle! Davulları, gitaristleri dinle!

Başarılı gitarist, konu Malcolm Young’ın sağlığına gelince şunları söyledi:

Ona çok iyi bakılıyor ve onun için yapılabilecek en iyi şey de bu. Onda olan rahatsızlık için en iyi bakımı sağlamak. Umduğunuz her türlü bakım sağlanıyor.

AC/DC, 2 Aralık’ta yeni albümü “Rock or Bust“ı piyasaya sürecek. Albümde yer alacak şarkılardan Play Ball’u buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.