Axl Rose En İyisi Mi?

0
391

Her ne kadar “en iyiöznel bir terim olsa da insanlar favori şarkıcılarının yer aldığı ve sıralandığı listeleri görmeyi seviyor. Yapılan son araştırmalar doğrultusunda oluşturulan vokal listesinde Axl Rose’un 5 oktavlık sesi onu zirveye oturttu.

Concert Hotels tarafından hazırlanan listede şaşırtıcı isimler bulmak da mümkün. İlk 10’da Mariah Carey ve Christina Aguilera’nın yer alması gibi daha pek çok şaşırtıcı isim var. Klasik Rock vokallerini de ilk 10’da görmek mümkün. Axl’ın 1. olduğu listede Steven Tyler 4, David Bowie 8 ve Paul McCartney 10. sırada yer alıyor.

Bu isimler, 11. sıradaki Freddie Mercury’yi, 12. sıradaki Elvis Presley’i, 13. sıradaki John Lennon’ı, 14. sıradaki Elton John’u, 17. sıradaki Roger Daltrey’i, 19. sıradaki Bruce Springsteen’i, 23. sıradaki Jim Morrison’ı, 24. sıradaki Robert Plant’i, 34. sıradaki Kurt Cobain’i, 40. sıradaki Lou Reed ve Eminem’i, 42. sıradaki Steve Perry’i ve pek çoğunu geride bıraktılar.

Listeyi daha ayrıntılı olarak incelemek için; tıklayınız.

Elbette “en iyi” diye bir şey yoktur ancak bilim yanılmaz, değil mi? Bana sorarsanız Rihanna, Miley Cyrus gibi isimlerin yer aldığı bir listede Ozzy Osbourne, Ronnie James Dio, Bruce Dickinson gibi isimleri görmemek gayet moral bozucu.