Leroy Smith III isimli 25 yaşındaki Amerikalı genç, 56 yaşındaki babası Leroy Smith. Jr.’ı öldürdüğünü Mayıs 2014’te itiraf etmişti. Akıl sağlığı yerinde olmayan Leroy Smith, 5 Ocak 2015 tarihinde yapılan duruşmasında kendisini cinayeti işlemeye Slayer’ın zorladığını iddia etti.

L. Smith, babasını öldürdükten sonra onun bedenini parçalayıp Maine eyaletinin Richmond şehrindeki ormana atmıştı. 5 Ocak’ta yapılan duruşmada Smith şunları söyledi:

Benim hikayemin bir hayal olduğu iddia edilip araştırılmıyor. Ayrıca 2011 yılında benim kafama bir silah doğrultulup “ne olduğum” konusundaki sırrı saklamam gerektiği söylenen olayın sorumlularını da araştırmayı reddetmişlerdi.

Smith şöyle devam etti:

Tüm Slayer üyeleri oradaydı. Onlara yaptıkları şeyin sınırı aştığını söylemiştim. Onlara Facebook’tan mesaj gönderdim. Sonrasında Jeff Hanneman, gitarist, hayatını kaybetti. Hanneman 5 Mayıs 2013’te hayatını kaybetti.

Leroy’un avukatı Pamela Ames, WABI’ye şunları anlattı:

Onunla bir avukat-müvekkil ilişkisi kurabildiğimizi söyleyemem. O bizim rolümüzün halkı mahkemeye çağırmak ve Slayer’ı mahkemeye getirtip gruba neden onun onlarla birlkte çalmasına izin vermediklerini sormamız olduğunu düşünüyor.

Smith’in söylediği yer araştırıldıktan sonra polis vücut parçalarıyla dolu 16 poşet ve kanlar içinde kıyafetler buldu.

Leroy Smith’in akıl sağlığının yerinde olmadığı ve cinayeti kendisinin de Slayer’la birlikte çalmasına izin vermedikleri için kızdığı Slayer üyelerinin üzerine yıkmak istediği aşikar. Ancak ne yazık ki birçok metal grubu gibi Slayer’ın da adının cinayetlerle birlikte anılması ve metal müziğe kötü propaganda oluşturulmuş olması üzücü bir durum. Umarız ki metal grupları bir daha böyle durumlarla uğraşmak zorunda kalmazlar.