Barista’dan İlk Single: “Dreams”

0
55

Kadıköy’de temelleri atılan Barista, rock ve blues türünde müzik icra eden yerli grup. Barista’nın çekirdek kadrosunda; Bahadır Eryılmaz(Davul ve vokal), Evren Arkman(Bas gitar), Gökhan Büyükkara(Solo Gitar) ve Volkan Cebeci(Ritim gitar) var. 4 yıl önce bir araya gelen ekibin henüz albümü bulunmuyor. Albüm için hazırlıklar tam gaz devam ediyor.

Barista’nın çıkacak albümünün ismi DayDream olacak. Çıkış tarihi net değil ancak bu yıl içinde çıkması bekleniyor. Albüm çıktığı zaman hem dijital ortamda hem de müzik marketlerde bulunabilecek. Albüm toplam 16 parçadan oluşacak. Bunlardan 13’ü İngilizce, 3’ü Türkçe sözlü olacak. DayDream albümü için çekirdek kadro dışında katkı veren isimlerde var. Özgür Hazar, Damien Hall, Ian Barnson, Noah Peters ve Crystal Howell katkı veren isimlerden bazıları. Yapılan kayıtların bazıları Türkiye’de bazıları da Los Angeles’ta yapıldı. 

Bahadır Eryılmaz’ın albüm hakkında söyledikler şöyle;

Dreams’i yayınlandığımız zaman olumlu tepkiler aldık ve yakında ikinci bir single yayınlamayı düşünüyoruz. İkinci single’dan sonra albüm çalışmalarımız daha da hız kazanacak. Lansman çalışması ve klip için de yaz sonunu hedefliyoruz. Temel olarak DayDream gerçek hayat tecrübelerinden alıntılar aslında; tanıtım esnasında da isteğimiz, kişilerden ziyade albümü ön planda tutmak. Şahsen, eğer Steve Perry ya da J. Anderson gibi çok olağanüstü bir vokalistiniz yoksa her şarkıyı aynı vokalistin söylemesi yerine, o şarkıya en uygun vokalistin seçilmesini, bunun diğer enstrümanlar için de geçerli olmasını daha çekici buluyorum; dolayısıyla her şeyi bu prensip üzerinde yapılandırdık.

Barista’nın single’ını indirmek için tıklayınız. 
Facebook sayfası için; Barista.