Big Day Out, 20 yıl boyunca düzenlenen bir festivaldi. Festivalin yapıldığı zamanlar çevre ülkelerden gelenlerin sayısı oldukça fazlaydı. Fakat C3 (Birleşik Devletler’de organizatör firma) Big Day Festivali’nin 2015’te yapılmayacağını söyledi. Avustralya’da müzik haberlerini yapan, Amerikan tabanlı müzik sitesi Faster Louder’ın açıklaması şöyle:

C3, dünyada ikon haline gelmiş Big Day Out’u, geçmiş yıllarda düzenlemekten gurur duyar. Fakat 2015’te festivalin yapılamayacağını üzüntüyle bildirmek zorundayız. 2016 hakkında konuşmak için henüz erken. Eğer gereken maddi destek sağlanırsa 2016’da festival tekrar düzenlenebilir.

Avustralya’da bir diğer haber sitesi Sydney Morning Herald’ın açıklaması:

2014’teki festivalde Pearl Jam ve Deftones konuğumuz oldu. Fakat organizatörlerin beklediği gibi bir kalabalık sağlanamadı. Dolayısıyla maddi anlamda büyük zarara uğradılar. Bu yüzden festivale 1 yıl ara vermek herkese iyi gelebilir. 2016’da festivalin tekrar yapılacağını düşünüyoruz.

Big Day Out’ta Nirvana, Metallica, Soundgarden, Rage Aganist the Machine, Korn, Marilyn Manson, Red Hot Chili Peppers, Foo Fighters, Nine Inch Nails, Tool ve Rammstein sahne almıştı.