Deep Purple: “Gelecek Sene Yeni Bir Albüm Yapacağız”

0
77

Deep Purple, Fransa’da sahne aldıkları Hellfest kapsamında gerçekleşen konferansta hayranlara gelecek sene yeni bir albüm olacağının müjdesini verdi. Konferans sırasında hayranlar gruba geçen yıl piyasaya sürülen “Now What?!” albümünü ve o albümden sonra ne olacağını sordular. Grubun bas gitaristi Roger Glover şunları söyledi:  

Albüm yayınlanmadan önce İspanya’da bir hafta söz ve beste yazma sürecimiz oldu,ardından bir hafta daha bu söz ve bestelerin üzerinden geçtik ve albümü kaydettik. Ama bu albümü de  diğer albümler gibi bir öncekinden sekiz yıl sonra yayınladık ve artık sekiz yıl daha yaşamayabiliriz…

Birkaç hafta önce Portekiz’de yeniden söz ve beste yazmaya başladık. Bu süreç içerisinde  gerçekleştireceğimiz yeni fikirler ve sürüyle beste oluştu.Bu yıl içinde tekrar bir araya gelip bunların üstünden geçeceğiz ve tam olarak ne zaman olur bilmiyorum ama, seneye yeni bir albüm çıkaracağız.

Bu haber hayranlar açısından çok iyi olsa da Glover’ın “8 yıl daha yaşamayabiliriz…” sözü bu yeni albüm mutluluğuna biraz da duygusallık katıyor.