Heavy metal efsanesi Black Sabbath, önümüzdeki yıl kariyerini sonlandırıyor. Turne programının ilk aşaması Ocak ve Şubat aylarını kapsıyor. Önce Kuzey Amerika`da konser verecek olan grup, yaz aylarında Avrupa`ya açılacak. Final turnesi haricinde Black Sabbath`tan son bir albüm de bekleniyor. Turne açıklanırken albüm bilgisine yer verilmedi.

Black Sabbath`ın son turnesi olduğu için Türkiye`ye geleceğine kesin gözüyle bakanlar var. İstanbul`da büyük çaplı bir organizasyon olduğu zaman çevre ülkelerden de katılanlar oluyor. Birleştirici bir güce sahip olan İstanbul, Black Sabbath`ı da ağırlayabilir. Bunun için Twitter`da #TurkeyWantsBlackSabbath hashtag`ine tweet`ler atılmaya başlandı. Tweet`ler aracılığıyla gruba seslenmeye çalışılıyor, olası bir konser için ipucu bekleniyor.

Black Sabbath`ın turne tanıtım videosunda Bill Ward`ın adı geçmiyor. Grubun kurucu davulcusu, Ozzy`den özür dilemesini ve kontrat istemişti. Anlaşılan Ozzy bu istekleri yerine getirmeyecek. Grubun konserleri Facebook üzerinden duyurulmaya devam ediyor.