Bruce Dickinson’ın uçaklara olan tutkusu gibi Brian Johnson da arabalarla yakından ilgileniyor. Quest kanalında her hafta bir saat boyunca Brian Johnson favori arabalarını tanıtacak. Program toplam 6 hafta sürecek. Favori arabalarınınn üçü İngiltere yapımı, diğer üçü Avrupa’da üretilmiş. Arabaların teknik özelliklerinin açıklanacağı programda, Brian Johnson en yüksek hıza çıkma denemesi de yapacak.

İlk program 8 Mayıs’ta yapılacak ve incelenen araç 1965 Lola T70 Spyder olacak. Brian Johnson Lola T20 hakkında şunları söylüyor;

Şasi numarası 15 olan aracımızı en son Ronnie Bucknum bir yarışta kullandı ve bir kaza yaptı. Arabaya ne olduğu konusunda kimsenin bilgisi yoktu. Lola T20’yi bir ahırda dağılmış bir şekilde bulduk ve parçalarını birleştirip tamir ettik. Zorlu bir süreç oldu ancak Lola T20, 1965’teki gibi yepyeni duruyor.

Brian Johnson SportsIllustrated.com’a bir röportaj verdi :

Ne hakkında konuştuğumu anlamanız için arabaların dünyasına girmeniz gerekli. Bu harika bir deneyim ve çok az insan bu deneyime sahip oluyor. Antika arabaları toplamanın ve koleksiyon yapmanın zevki bir başka. Sahneye çıktığın zaman direk en çok beğenilen, gaza getiren şarkını çalamazsın. Seyirciyi konsere ısındırman gerekli ve sonra en bomba parçayı çalarsın, herkes kendinden geçer. Sahneye çıktığınız ilk dakikalarda köşeden köşeye hızlı bir şekilde koşturamazsınız çünkü daha konserin başıdır ve gerekli enerjiyle dolmamışsınızdır. Bu aynı araba yarışları gibidir. Birinciliği elde etmek için acele etmeye gerek yok. Zamanı ve ortamı akıllıca kullanmak lazım. Son turda öyle bir atak yaparsınız ki yarışın galibi siz olursunuz. Kısacası her şey kafayı kullanmada bitiyor.

Arabalara ilişkin tutkusu hakkında söyledikleri ;

Nasıl göründüklerine ve motor sesine bayılıyorum. Ben küçük bir köyde doğdum. Haliyle çok fazla araç yoktu. Sadece doktorun arabasını ve yerel polislerin arabalarını görebilirdiniz. 50’li yılların ortalarında Nash Metropolitan gördüm. Bu araç benim ilk gördüğüm farklı araçtı. Köydeki arabalarla hiç alakası yoktu. Nash Metropolitan döneminin en görkemli araçları arasındaydı.Bu olaydan sonra arabalar gözüme daha estetik, daha güzel objeler olarak gözükmeye başladı. 

İngiltere’de bir Beatles efsanesi vardı ve kullandıkları araba Mini Cooper’dı. Mini Cooper da beni etkileyen araçlar arasında olmuştur. Ayrıca ismini hatırlayamadığım bir Elvis Presley filminde kırmızı bir Cadillac kullanılmıştı. Uzaktan bakınca bile hoş gözüken bir arabanın, yakınına gelince acaba nasıl gözükür diye düşünürdüm. Arabalar kız tavlamada da kullanılan bir unsur. Eskiden de öyleydi şimdi de öyle. Gün batımını kız arkadaşıyla izlemek için arabasına kız atan gençleri birçok filmde gördük. Son söylemek istediğim; arabalar benim tutkumu besleyen en önemli şey oldu.