Mashup kelimesini aramızda yeni duyanlar olabilir. Mashup sözcüğünün dilimizde tam karşılığı yok fakat şöyle bir tanım yapılabilir. Mashup; farklı kaynaklarda yer alan metin, ses, görüntü ve video türündeki içeriğin bir araya getirilmesi, düzenlenmesi ve yeni bir tasarım ile sunulması olarak tanımlanabilecek terim. Wax Audio böyle parçaları bulup, yeni bir tasarım ile izleyiciye sunuyor. Son çalışmaları da Beatles ve Mötley Crue ile ilgili oldu.

Mashup versiyonlu video, The Beatles’ın A Hard Days’s Night parçasını ve Mötley Crue’nun Girls Girls Girls parçasını birleştiriyor. Ortaya çıkan parçanın ismi A Hard Girl’s Night. Yeni parçanın altyapısı Mötley Crue’ya ait ve şarkıyı The Beatles’ın vokali söylüyor. Mötley Crue zamanı geldiğinde Girls Girls Girls diye bağırıyor. 

Bu mashup çalışmasını ilginç kılan en önemli özellik ise iki ayrı dönemi birleştirmesi. Görüntülerin bazıları siyah beyaz, bazıları renkli görüntüler. Giyim tarzları da çok farklı. Fakat aynı olan bir şey var : Kızlar. Her iki performansta da kızlar çılgın bir şekilde bağırıyor.

Videoyu izledikten sonra Vax Audio’nun diğer mashuplarını izlemenizi tavsiye ederim. Çok başarılı çalışmalar var.