Yeni albüm haberini çıkardığı single parçalar ile müjdeleyen BMTH, beşinci stüdyo albümünü çıkardı. 12 şarkılık albümün kayıt işlemleri Yunanistan`da bulunan Black Rock stüdyolarında tamamlandı. Her ne kadar yazımın başında metalcore grubu desem de artık öyle değiller. Grup, bu albüm ile metalcore`dan alternatif rock, alternatif metal ve pop rock tarzlarına geçiş yaptı. Bu durum, grubun kemik metalcore dinleyicileri ile değişimden yana olanların arasında tartışma yaratacak gibi görünüyor. Grubun frontman`i, NME röportajında yeni albüm hakkında şunları söyledi:

Albümün konsepti hayatın karanlık yönleri, depresyon ve bu durumlara ışık tutmak. Albüm Radiohead, Interpol, Jane’s Addiction ve Panic! At the Disco etkileri taşıyor.

Grubun klavyecisi Jordan Fish ve frontman’i Oliver, yapımcı için ayrı bir para harcamaktan kaçınarak albümün yapımcılığını kendileri üstlendi. Albüm aşamasında oluşan ilginç bir olay ise grup üyelerinin kişisel fitness eğitmenlerine ayrı para ödemesi. BMTH tarihinde yeni bir sayfa açan albümün öne çıkan single`ı Throne oldu.

Albümü iTunes üzerinden satın alabilir, Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.