Buzz Osborne: “Kurt Cobain Belgeseli Tamamen Saçmalık”

0
56

Buzz Osborne Kurt Cobain`i sadece müzikal açıdan etkileyen birisi değil. Kurt Cobain ile olan geçmişi, Kurt daha ünlü olmadan önceki zamanlara kadar dayanıyor. Bu yüzden Buzz, Kurt Cobain hakkında geniş bilgilere sahip. 

Buzz Osborne, Montage of Heck belgeselini The Talk House röportajında yorumladı:

Belgeselleri severim. Ne konuda olursa olsun belgesel izlerim. Fakat Montage of Heck pek ilgimi çekmedi. Nirvana ve Kurt Cobain hakkında çok bilgim var, olaylara yakından şahit oldum. Bu yüzden Nirvana ve Kurt`ü konu alan belgeselleri izlemeyi uzun zaman önce bıraktım. Benim Kurt Cobain hakkında tahmin ettiğiniz gibi mutlu anılarım yok. Genelde iç karartıcı anılar var.Montage of Heck`i izleyenlerin tam tersi yorumlarından haberim olunca belgeseli izlemek istedim.

Şunu net bir şekilde anlamanızı istiyorum ki belgesel tam bir saçmalık. Büyük oranda yanlış bilgilerle dolu, gerçeği yansıtmıyor. Olay örgüsü yaşananlardan çok uzakta gelişiyor. Eğer Courtney Love dürüst davranıp konuşursa bilinmeyenler açığa çıkar.

Buzz Osborne`un bu yorumlarından sonra belgesele olan güven azalmaya başladı. Bazı hayranlar Montage of Heck`i tekrar izleyeceklerini söyledi. Belgeselin yapımı süresinde röportajlar, ipuçları veren Frances Bean Cobain, Buzz Osborne`un yorumları hakkında konuşmadı.