20 yıldır süren Courtney Love`ın kızı Frances Bean Cobain`e hamileyken eroin kullandığı iddiaları Love’ın açıklamalarıyla nihayet cevap buldu. Bu yıl vizyona girecek olan Kurt Cobain belgeseli “Kurt Cobain: Montage of Heck”te yapılan röportajlarda Courtney Love, iddiaların doğru olduğunu itiraf etti.

Belgesel sadece 2015 Sundance Film Festivali’nde gösterildi, 4 Mayıs tarihindeyse HBO tarafından yayınlanacak. 

Nirvana davulcusu ve Foo Fighters frontmani olarak tanıdığımız Dave Grohl, ilginç bir şekilde belgeselde bulunmuyordu. Yönetmen Brett Morgan, yaptığı açıklamada Dave Grohl’ün çekimlerinin Sundance Film Festivali’ne yetişmediğini ancak HBO’da yayınlanacak olan versiyonda buluncacağını umduğunu söyledi.

Courtney Love, belgeselin haberini ve kızı Frances Bean Cobain’in idari prodüktor olarak yer alacağını ilk olarak 2007’de açıklamıştı. MTV’ye göre, anne ve kız 5 yıl sonra ilk kez, Sundance Film Festivali halısında yürürken bir araya geldiler. Gala boyunca birbirlerine sarılmalarına rağmen, seyirciler belgeseli izlemeye başladıkları zaman kötü gerçeği gördüler.

Belgeselde Courtney Love, hamilelik sırasında eroin kullandığıyla ilgili “Hamileyken eroini bir kez kullanıp sonra bıraktım. Frances’in iyi olacağını biliyordum.” dedi. Ayrıca belgeselde Kurt Cobain’le yapılan röportajlarda Cobain’in babası ve doğacak çocuğu hakkında “Ben ve babam çok farklı insanlardık. Ben ondan daha şefkatli biriyim. Frances Bean’in mutsuz olmasını hiç istemiyorum.” sözleri dikkat çekti.