İki gün önce Cynic`in resmi Facebook sayfasında grubun artık müzik yapmayacağına dair bir paylaşım yapıldı. Bu yazı Sean Reinert tarafından paylaşıldı. Aradan çok geçmeden grubun diğer üyesi Paul, Sean`a karşılık bir cevap verdi:

Grubun dağıldığına yönelik haberleri yeni görüyorum. Japonya`dan döndüm ve bir sürü mesajla karşılaştım.

Sean grubun dağıldığını ve konserlerin iptali gibi konuları bizimle konuşmadı. Yaşanan olaylardan haberimiz yok. Sean gruptan çekilmek istiyorsa turneyi başka bir davulcuyla sürdürebilecek miyiz, bu noktaya bakmamız lazım. O`nun bize sormadan aldığı bu tavır, kabul edilemez.

Sean, beni Facebook sayfa yönetiminden çıkardı, Cynic sayfasında paylaşım yapamıyorum. Bu yüzden sizden bu gönderiyi paylaşmanızı istiyorum. Cynic bir şekilde devam edecek, hepiniz sevgiler.

Paul`un bu yazısına yanıt gecikmedi. Sean Cynic`in Facebook sayfa yöneticisi panelinden bir SS alarak takipçilerine şunu söyledi:

Paul`un kararlarını engelleyemem. Ancak başka müzisyenlerle çalışmaya başlarsa ortaya çıkan grup Cynic olmayacaktır. Ayrıca Paul sayfa yönetiminden çıkarılmadı, yazdıkları gerçeği yansıtmıyor. İşlerin bu noktaya gelmesini istememiştim.

Cynic takipçileri olan biteni yakından takip diyor. Sıkı Cynic hayranları grup üyelerinin çocuk gibi sosyal medyadan birbirlerine laf söylemesinden rahatsız. Cynic`in elde ettiği başarıyı, itibarı böyle davranarak zedelemelerinden şikayetçiler. Cynic`in bir ay sonra İstanbul konseri var. Bilet satışları devam ediyor. Grubun içinde bulunduğu bu durumlar, konser için bekleyenleri şüpheye düşürüyor. Yakın bir zamanda grup üyelerinden ortak bir karar bekliyoruz.