Cynic`in davulcusu Sean Reinert, grup arkadaşlarına haber vermeden yaptığı duyuruda, Cynic`in artık müzik yapmayacağını söylemişti. Paul Masvidal, bu duyuruyu öğrenince Sean Reinert`a cevap verdi. İkilinin atışması sosyal medyaya düşünce hayranların da tepkisini çekti. Paul`un, turnenin başka bir davulcuyla devam edeceğini söylemesi, Cynic`i bekleyenlere biraz olsun umut verdi.

Metal Insider, Cynic`te neler olduğunu öğrenmek için Reinert ile röportaj yaptı. Reinert grup içindeki bölünmeyi şöyle özetledi:

Çatışmalar müziğimizi etkilemeye başladı. Birkaç gün önce yaşananlar bardağı taşıran son damla oldu. Kişisel sorunlarımı müzikten ayrı tutmaya çalışıyorum fakat ister istemez müzikte problemler olunca, düşünceler de ortaya çıkıyor. Bu şartlar altında Cynic`te çalmak içimden gelmiyor.

Reinert, başka bir davulcunun yerini alma ihtimalinin olmasını şöyle yorumluyor:

Ya başka bir davulcuyla anlaşılacak ya da bana yeni bir sözleşme teklifi yapılacak. Şu an ortada sözleşme yok. Grupta çalmak istemememin sözleşme ile alakası yok, grup içindeki tartışmalar bu kararımda etkili. Bana göre, Cynic`te üye değişikliği sonrası o grup artık Cynic olmayacaktır.

Paul Masvidal, Sean Reinert`ın röportajı sonrasında bir cümleyle düşüncelerini aktardı: Sean`ın davranışları ve söyledikleri beni üzüyor, özel meseleler özel olarak kalmalıydı.

Sean Reinert`ın ayrılık sinyali üzerine, grup için uygun davulcu adayları, Cynic takipçileri tarafından tartışılmaya başlandı.