Epica Eluveitie ve The Agonist ile Kuzey Amerika`da konser verecekti. Tarihlere yaklaşıldıkça grup üyelerinin hayatlarında bir takım sıkıntılar baş gösterdi. Grubun klavyecisi Coen Janssen, eşi hasta olduğu için yerini başkasına bıraktı. Turne devam edecek diye beklenirken bir kötü haber de Simone Simons`dan geldi. Simons, Coen gibi aile içi problemlerden dolayı eve dönüş yapmak zorunda kaldı. Epica`nın resmi açıklaması şöyle:

Son zamanlarda şans bizden yana değil. Birkaç şanssız, üzüntü verici haberi sizinle paylaşıyoruz.

Simone acil olarak ailesinin yanına döndü, dramatik olaylar yaşanıyor. O`nu ilk uçağa bindirerek yolcu ettik. Dolayısıyla Quebec City, Toronto, Chicago ve Minneapolis konserlerimiz iptal oldu.

Simone, aile problemleriyle uğraşırken birkaç gündür sahneye çıktı. O`nun zor günlerinde yanındayız, aldığı karara saygı gösteriyoruz. Konsere bilet alanlar iade edebilir. Turne Eluveitie ve The Agonist ile devam ediyor.

Anlayışınıza teşekkür ediyoruz.

Epica`nın iptal edilen konserlerinden sonra ilk sahnesi Kanada`da kurulacak. Simone`dan gelecek haberlere göre birkaç konser daha iptal edilebilir veya Epica`nın tüm konserleri iptal edilip, turne sadece Eluveitie ve The Agonist ile devam edecek.