Megadeth’in dışında projeler yapmaktan çekinmeyen Dave Mustaine, şimdi de Dinesh D’Souza filmi “America” için Jimi Hendrix’in Woodstock 1969’da çaldığı şekliyle Amerikan Milli Marşı’nı yorumladı. The Hollywood Reporter’a konuşan Mustaine, konuyla ilgili şunları söyledi:

Jimi Hendrix kendi versiyonunu milletimizin tarihinin farklı bir zamanında çalmıştı. Robert Kennedy ve Martin Luther King suikaste uğramışlardı. Millet, savaş ve kaos içindeydi, bu da onun gitar çalışına yansıdı.

İkisi arasındaki en belirgin farklar, Dave Mustaine versiyonunun stüdyoda kaydedilmiş olması ve Jimi Hendrix’in konser esnasında kendisinin de doğaçlama yeteneğini konuşturarak ekstra farklılıklar katarak çalması olmuş. 

Bu film, Dinesh D’Souza’nın bir önceki filmi “2016: Obama’s America“nın devamı niteliğinde. Filmin konusu ise Amerika’nın yerlileri, savaşlar, kölelik ve Kristof Kolomb sonrası Amerika kıtasının durumu ile ilgili. 4 Temmuz 2014’te gösterime girecek olan filmin, Türkiye’de gösterilme ihtimali pek olası gözükmüyor.