Geçtiğimiz yılın sonlarında Megadeth`in albüm kayıtlarında yer alacağı duyurulan Chris Adler, daha sonra grubun turne takvimine de dahil olmuş ve kadrolu bir eleman gibi grupta yer almaya başlamıştı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dave Mustaine, Chris’in Megadeth ile ne kadar daha devam edip etmeyeceği ile ilgili konuştu. WSOU isimli podcast programında yer alan açıklamalar şu şekilde:

Chris kesinlikle halen Lamb of God’ın bir üyesi ve bizimle olabildiğince gittiği yere kadar çalmak istiyor. Lamb of God üyelerinin Chris’in bizimle çalıyor olmasını protesto etmeyi bırakmasından ötürü mutluyuz. Bu sebepten dolayı turnelerde herhangi bir problem çıksın istemeyiz çünkü çok dikkat çekici olur. Bu büyük bir olay, Dystopia’yı çıkardık ve herkes şu an 4’ümüzü konuşuyor, odak noktasıyız, bu yüzden hiçbir problem yaşansın istemiyoruz.

Açıklamaya göre Chris artık Megadeth’in kadrolu bir üyesi olmaya çok yakın. Elbette resmi olarak böyle bir açıklama asla gelmeyecektir ancak fiili olarak bunu ciddi ciddi hissedeceğimizin sinyalleri bu açıklama ile verilmiş oldu. Lamb of God üyelerinin de artık bu duruma sert ve tepkili bakmıyor oluşu işleri biraz daha kolaylaştırıyor.