Steve Harris Açıkladı: Iron Maiden Bir Albüm Daha Yapacak!

0
46

60 yaşındaki efsane bas gitarist Vorterix`e verdiği röportajda, Iron Maiden`ın bir albüm ve birkaç turne daha gerçekleştireceğini söyledi. Grup şu an The Book of Souls turnesinde. Steve`in açıklamaları grubun geleceğine yönelik merak edilen noktalara ışık tutuyor:

Bruce`a olanlardan sonra şu an çok mutluyuz. Hala en azından bir albüm daha yapmak ve turneye çıkmak istiyoruz. The Book of Souls turnesinin yeri bizim için çok ayrı. Çünkü geçen yıl turne hakkında kafamızda şüpheler vardı.

Sahneye baktığımda Bruce`un yerinde başkasını hayal edemiyorum. Bruce`un yerini dolduramayız. Tanrı`ya şükür buna gerek kalmadı. Grubun devam edebilmesi için ona ihtiyacımız var.

Şarkı yazmayı seviyorum, özellikle tek başıma yazmayı. Aklımda bir sürü fikir var. Fikrin çok olması problem yaratabilir ama önemli olan bunların üstesinden gelmek. Fantastik bir kariyerimiz var. Yarın Iron Maiden`ın bittiğini duyursak bununla yaşayabilirim. Fakat, Iron Maiden`ı biraz daha ileri taşıyacağımıza karar verdik.

Bruce Dickinson geçen sene verdiği röportajda The Book of Souls`un bir prova olduğunu söylemişti. Steve Harris`ın açıklamalarıyla Bruce`un söylediklerini birleştirirsek, Iron Maiden`ın yapacağı bir sonraki albüm grubun en sağlam albümlerinden biri olabilir.