Listeye geçmeden önce şu haberi okumanızda fayda var: Diyanet`ten Şaşırtan Müzik Fetvası: “Cinsel Arzuları Tahrik Ediyorsa Günah”

Gün geçmiyor ki ülke gündemine yeni bir konu gelmesin, zihinler enteresan konularla meşgul edilmesin. Son günlerde konuşulan konu, müziğin cinselliği tetiklediği yönünde. Bunun konuşulmasının sebebi ise bu açıklamanın diyanetten gelmiş olması. Artık söylenen bazı şeylere şaşırmıyor, hatta bazen hak bile veriyoruz. İşte bu da onlardan birisi. İşte buyrun, diyanete göre dinlemenin günah olacağı 10 parçayı sizler için derledik. 

Not: Dinlemeden önce korunmakta fayda var, sağlık her şeyden önce gelir.

10) Nine Inch Nails – Closer

Endüstriyel metalin en önemli gruplarından olan Nine Inch Nails oldukça kibar bir şarkı yapmış. Karşı tarafın hislerine son derece önem veriyor, sorgusuz iş yapmıyor. Bkz. ‘lütfen ırzına geçmeme izin ver’

9) Whitesnake – Give Me All Your Love

Heavy Metalin klasik grubu Whitesnake oldukça ‘one night stand’ temalı bir şarkı yapmış. Şarkıyı özet geçecek olursak Yaşar’ın da dediği gibi; ‘ya bu gece gel ya da gelir ecel’

8) Judas Priest – Locked In

Listenin en az günaha sokucu şarkılarından birisi. Judas Priest kadına verilen değeri şairane bir dille güzelce ortaya koymuş. Kalbimin anahtarı sende, gir içeri, kitle kapıyı gibi güzel sözlerin arasına keşke ‘dokunursan patlarım çok fenayım Müzeyyen’vari bir söz katmasaymış. Gerçi katmasaydı şarkıyı da ballad yaparlardı, değil mi?

7) Lindemann – Fat

Fazla yoruma gerek yok. Rammstein frontmani Till Lindemann abimizin solo projesinde elbette böyle şeyler görmek mümkün. Aslında albüm komple cehennem kombinesi gibi. Lakin biz şişmanseverler boldur diyerek bunu uygun gördük.

6) AC/DC – You Shook Me All Night Long

Rock n’ Roll’un en baba grubu AC/DC’nin diskografisini buraya koysak sırıtmazdı aslında. Ancak çeşitlilik olsun, tek bir tane koyalım dedik, bütün gece sallanıp yatak gıcırtısından komşuları uyutmayan, apartman kavgalarına sebep olabilecek daha da kötüsü aidat listesinin olduğu panoya utanç verici bir uyarı notu astırabilecek olan You Shook Me All Night Long’da karar kıldık. 

5) Kiss – Let Put The X In Sex

AC/DC’ye yer verip de Kiss’e yer vermemek böyle bir liste için çok ama çok ayıp olurdu doğrusu. Yüksek topuklardan bahsederek açılan şarkı, gidişatta ‘bebeğim sana şöyle ölürüm, hadi iki sevişelim’e bağlayacağını zaten ilan ediyor. Listenin olmazsa olmazlarından.

4) Steel Panther – Supersonic Sex Machine

Grubun namı belli, şarkının ismi belli. Ben yine kıyağımı yapayım, içerisinde sayısız güzellik barındıran konser videosunu koyayım, sizin gözleriniz bayram etsin.

3) Led Zeppelin – Whole Lotta Love

Yarattığı sound ve yazdığı sözleri ile mükemmel bir harmoni yakalamış olan bu Led Zeppelin şarkısıyla herkes günaha girecek. Hedef 1 milyon günah.

2) Def Leppard – Pour Some Sugar On Me

O kadar kötü (nitelik olarak değil, içerik olarak kötü) teşbihlerin ardından bile bir durup, bir silkinip ‘erkeğin olabilir miyim?’ diye sormayı ihmal etmeyen gönül adamlarının, hatta ve hatta ADAM GİBİ ADAMların şarkısı bu şarkı.

1) Rammstein – Bück Dich

Ve Almanlar listeyi kapatıyor. ‘Nefes alsın yeter’ciliği metal müzik dünyasına sokan şarkıdır bu şarkı. Daha introdan ‘yüzün beni ilgilendirmez, eğil bakalım’ diye giren Till Lindemann ve konserlerinde de ilginç şovuyla süslenen, oldukça gaz bir Rammstein şarkısı. Listenin yüz aklarından, günaha gireceksem böyle bir şarkıyla girerim ben.

Not: Bu liste Diyanet tarafından yapılmamıştır. Konuyla ilgili farkındalık yaratmak adına ilgili TG yazarı tarafından hazırlanmıştır.