Eagles of Death Metal`in Paris konseri teröristler tarafından kana bulandı ve tüm dünya gözlerini Fransa`ya çevirdi. Yaşanan trajedi sonrasında sessiz kalmayı tercih eden grup üyeleri ilk defa kameraların karşısına çıktı.

Jesse Hughes ve Josh Homme terör saldırısını özel bir röportajda anlattı. Röportajın tamamı henüz yayımlanmadı. Fragman niyetine röportajın önemli kısımlarından biri basına verildi. Hughes, olayları şöyle anlatıyor:

Birkaç kişiyle beraber hızlıca kulise geçtik. Katiller bizimle beraber saklanmaya çalışanları öldürdü. Orada bir çocuk ceketimin altına sığındı ve hayatta kaldı. Neden bu kadar çok insan hayatını kaybetti biliyor musun? Çünkü kendilerini arkadaşlarına siper edenler vardı, onları geride bırakmak istemediler. Hayatı pahasına arkadaşını korumaya çalışan cesur insanlar öldürüldü.

Eagles of Death Metal bu yaşananlardan sonra bütün konserlerini iptal etti. Fransız hükümeti eğlence mekanının zararlarının karşılanacağının ve diğer mekanlara yeni güvenlik sistemlerinin getirileceğinin sözünü verdi.