Türk rock tarihinin efsane gruplarından Dervişan, dün akşam Jolly Joker İstanbul`da hayranlarıyla birlikteydi. Merhum Cem Karaca`yı da her saniye hissettiğimiz konser, yaklaşık 2 saat sürdü ve bu süreçte birçok önemli parça çalındı.

Namus Belası, Bir Mirasyediye Ağıt, Çok Yorgunum, Islak Islak, Tamirci Çırağı, Adiloş Bebe ve Kavga bunlardan yalnızca birkaç tanesiydi. Sefa Ulaştır`ın “Yorgunum Kaptan” şarkısında klavyenin başına geçmesi, gecenin en önemli detayıydı belki de. Ulaştır, bu şarkının orijinal kayıtlarında da klavyede yer alan isim.

Tüm grup harika bir performans sergiledi ve açıkçası bir sonraki konser için şimdiden bizleri beklentiye soktu diyebiliriz. Davulda Sefa Ulaştır, yorulmak bilmez bir müzisyen olarak yol aldı. Ara ara davul sololarıyla tüm mekanı tekrar tekrar coşturdu. Bas gitarda Hami Barutçu, adeta bas gitarıyla melodiler arasında yürüyüşe çıktı, dokunuşlarıyla ortamı hareketlendirdi. Klavyelerde İskender Paydaş, harika bir atmosferin oluşmasında rol aldı, duygusal anlar yaşattı. Hele de 60 ve 70`li yılları fısıldayan melodileriyle. Kendisiyle yan yana gelmemize rağmen tanışma fırsatım olmadığı için üzülüyorum. Ve vokalde Levent Baki. Kadir Berberoğlu ağabey, konser esnasında Levent ağabey için şöyle söyledi kulağıma: “Türkiye’de Cem Karaca’nın söyleyiş tarzına en çok yaklaşan, ses rengi en çok benzeyen adam.”

İzleyeceğiniz yaklaşık yarım saat uzunluğundaki bu video, dün geceye ait performanstan görüntüler içeriyor.

Videodaki şarkılar:

  • Adiloş Bebe
  • Beyaz Atlı
  • Kahya Yahya
  • Bir Mirasyediye Ağıt
  • Kavga
  • Dadaloğlu

Unutmadan, Dervişan ile ilgili önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler yaşanabilir.