Gitara başlamak artık eskisi kadar zor ve meşakkatli bir iş olmaktan çıktı diyebiliriz. İnternet üzerinde binlerce kaynak mevcut ve bu kaynakların gerçekten ucu bucağı ve sonu yok. Tüm bunlara rağmen Epiphone firması olayı biraz daha abartmış ve gitara başlamanız için sizi ekstradan motive edebilecek bu seti yapmış.

Bu bağlamda iki adet set bulunuyor. Birincisi Les Paul Player Pack. Bu setin içinde Epiphone Special II Ltd gitar, 10 watt’lık Epiphone amfi, gigbag, kablo, askı, pena, kromatik tuner ve eMedia’dan ücretsiz gitar dersleri yer alıyor. İkinci setimizin Performance Pack. Bu setin içinde tercihinize göre Epiphone Special II veya Epiphone Got SG Ltd yer alıyor. Ayrıca 10 watt’lık amfi yerine 15 watt’lık amfi bu setin içinde.  Bu amfinin ekstradan reverb özelliği bulunuyor.

İnternet üzerinde bir çok gitar tanıtım videosu yer alıyor. Bu videolarda tam olarak ne tarz ekipmanlar kullanıldığı ve duyduğumuz tonun ne şekilde sağlandığını çoğu zaman bilemiyoruz. Fakat bu setlerin tanıtım videosunda direkt olarak paketten çıkan amfi ve gitar kullanılıp, amfi üzerindeki ton ayarlamaları da sizler için gösteriliyor. Bu da demek oluyor ki, videoda duyduğunuz tonu direkt olarak kendiniz ayarlayıp çalabileceksiniz.

Henüz bu setler Türkiye’ye gelmiş değil. Epiphone’un gitar setleri mevcut olarak satılmakta fakat o setler ufak gitar ve amfilerden oluşuyor. Bu set geldiği takdir gerçek boyutlarda gelen ilk Epiphone gitar seti olacak. Merakla beklemekteyiz.