Yüzyüzeyken Konuşuruz`un yaptığı açıklama sonrası Fono Müzik cephesinden de bir açıklama geldi. Grubun eski elemanı ve firmayla anlaşmasını sağlayan Burak Güngörmüş, Kaan Boşnak`ın kendisine attığı bir mesajı ve kendi açıklamalarını göndermiş.

Arkadaşlar, bugün Kaan Boşnak’tan tehdit ve yalan dolu bir mesaj aldım. Mesaj şu şekilde:

“Bu şarkıyı da kaldırtarak başınıza çok büyük bela aldınız. Sosyal medyada aileniz ve şirketiniz hakkında boykot başlatacağım. İnsanın işi ve emeğiyle böyle oynanmaz, sizin için yaptığım her şey haram olsun, üzerimden kazandığınız her şey boğazınızdan gelsin, ocağınıza ateş düşsün inşallah. Dayılarımı arattınız bana en sonunda, İstanbul’a geliyorlar sizi bulmaya hayatınızın sonuna kadar o belayla uğraşacaksınız kaçacak yeriniz kalmayacak. Kendiniz kaşındınız.” 

Kimin mafya olduğu çok açık belli oluyor Kaan’ın mesajından. Yaklaşık 2 yıldır kendisiyle hiç irtibatım olmamıştır. 

Kimseye zorla sözleşme imzalatmadık. Stüdyoda da kimseye zorla bir şey kabul ettirmedik. Bütün çalışma arkadaşlarımız buna şahittir. Tabi canlı kayıtlar için Deneyevi stüdyosuna bir kez daha teşekkür ederim. Hayat boyu gurur duyacağım iki albüm gerçekleştirdik. Yeri geldi bas çaldım, menajerlik yaptım, yapımı üstlendim. Beraber müzik yaptığım bir arkadaşımdan böylesi bir düşmanlık ve tehdit göreceğim aklımın ucundan geçmezdi. Yüzyüzeyken Konuşuruz’u Fono Müzik’le anlaşmasına ön ayak olmuş biri olarak söyleyebilirim ki Fono’nun aramaları ve uyarıları ben ayrıldıktan sonra Kaan Boşnak tarafından hiç cevaplanmamıştır. Diyalog kurulmasını engelleyip daha sonra da kamuoyunu kendi tarafına toplamaya çalışan bu kişi hakkında daha fazla yazmak da istemiyorum. Sorunuz varsa cevaplamaya hazırım. 

Şunu da ekliyeyim. Kendisinin yukardaki mesajına cevabım “Cahillerden olma.”

Yüzyüzeyken Konuşuruz`ın yeni albümünden iki parça yayımlanmışken bu yaşananlar albümün ertelenmesine neden olacak gibi gözüküyor.

Kaynak: Türkiye Rock Tarihi