Paul Stanley her ne kadar yeni bir Kiss albümünü gerekli bulmadığını söylese de basçı Gene Simmons eninde sonunda yeni bir albüm yapacaklarını hissettiğini söyledi. Press Enterprise’a konuşan Simmons’un açıklamaları şu şekilde:

Paul yeni bir albüm yapmayacağımızı düşünüyor olabilir, ama olabileceğine dair hislerim var. Asla olmayacak bir şeyin üzerine gitmedik. Kendi hislerimiz dışında kimseye cevap vermek zorunda da değiliz. Daha yeni ‘Your Wish is My Command’ diye bir şarkı yazdım ve kulağa bir Kiss şarkısı gibi geliyor. Çok da kolay bir şekilde ortaya çıktı. Vakti geldiğinde elimizdeki materyallere bakarız, eğer yeterli materyalimiz varsa birbirimize bakar ve “İstiyor musun?” diye sorarız.

Stanley ise geçtiğimiz Mayıs ayında yeni albüm ile ilgili şu şekilde konuşmuştu:

Albüm yaparken bir amacımız olmalı. Eskiden albüm yapıyorduk çünkü sözleşmelerimiz bunu gerektiriyordu. Ama şu an sadece bir nedeni olursa çalışmak istiyorum. Sonic Boom yapılmasının gerekli olduğunu hissettiren bir albümdü ve Monster’ı yaparken ise, “Evet, Sonic Boom’u yaptık — bakalım bundan sonra ne yapabiliriz.” dermiş gibi hissettik. Sanırım yeni bir şeyler yapmadan devam edebiliriz, Şu an Kiss’in içinde yaşanan çok şey var ve yeni bir albüm çok gerekli bir şey gibi durmuyor.

Simmons ne kadar kapıyı açık bıraksa da tüm grup üyeleri yeni bir albüm olabileceği fikrine ısınmadan yeni bir albüm zor görünüyor. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.